Szerző:
Droli
- 2009.08.27. 10:33
És igen! És megvan! Nemrég már írtunk arról, hogy mi is nagyon szeretnénk BKV HR igazgató lenni, sőt, ha egy kedves olvasónk nyeri el a pozíciót, annak is nagyon fogunk örülni, de a pályázati anyag akkor még nem volt kész. Egészen mostanáig, amikor is a HVG hetilapban a BKV megjelentette a Humánpolitikai igazgatói munkakör betöltéséhez szükséges pályázati anyagot. Lássuk, mit is várnak el attól, aki szeretne a BKV-nél jó fizetést kapni a semmiért, nagy végkielégítéseket kapni, minimálisat dolgozni HR igazgatóként dolgozni! (Zárójelben a megjegyzéseim.)
Feltételek:
- egyetemi vagy főiskolai végzettség
- 15 év szakmai gyakorlat
- 5 év vezetői gyakorlat
- hatósági erkölcsi bizonyítvány
(Megjegyzés: És hogy milyen szakon végeztem? És hogy milyen szakmai gyakorlatom van? És milyen vezetői gyakorlatom? Az mindegy? Esélyes lehetek-e HR igazgatónak, ha pl. vegyészmérnökin végeztem, 15 évet dolgoztam vegyész munkakörben, 5 éve vezetem a Kiss és társa KFT-t, évi 15 milliós árbevétellel? Mert a fentiek szerint igen. Na mindegy.)
Előnyt jelent: egy idegen nyelv tárgyalóképes tudása
(Mindegy melyik? Eszperanto, lovári, vietnami megfelel? Kell-e használnom valaha? Ha nem, akkor mit keres az álláshirdetésben? Ha igen, akkor meg miért nem a feltételek között van, konkrétan megnevezve, melyik idegen nyelv?)
Feladata: (rövidítek): HR menedzsent kialalkítása, működtetése, fejlesztése, teljesítményértékelés, ösztönzés, fejlesztés, képzés, HR adminisztráció felügyelete, támogatása, képzési rendszer támogatása, sazmunkástanulói rendszer működtetése, társasági szociálpolitika kialakítása, kapcsolattartás érdekképviseleti szervekkel, kollektív szerződés gondozása
Amit nyújtunk:
- versenyképes jövedelem (Ez vajon mi? Külföldön sokszor odaírják legalább az alját: 40.000 per annum euro + a többi. Mi meg itt szemérmeskedünk. A kedvencem az, mikor kiderül, hogy a versenyképes jövedelem picivel több, mint a minimálbér...)
- béren kívüli juttatások (Dr. Szalainénak ez 120%-os prémium volt, ha jól emlékszem)
- folyamatos szakmai fejlődés
A pályázathoz csatolni kell:
- részletes szakmai önéletrajzot
- motivációs levelet (Igeeeen, én már kiskorom óta a BKV-nál szeretnék dolgozni, mint HR igazgató, és nagyon szeretem a végkielégüléseket)
- hatósági erkölcsi bizonyítvány (néhány politikus kizárva :-)
- szakképzettséget igazoló okiratok másolati példányait
- munkakör betöltésével kapcsolatos szakmai elképzeléseit
Benyújtási határidő: szeptember 4! (Ez igen, bő egy hét! Addig dolgozd ki a szakmai elképzeléseidet! Bezzeg, hogy nekik ezt a pályázatot majdnem egy hónapig tartott összehozni, az kit érdekel!)
Hová? Budapesti Közlekedési Zártkörűen Működő Részvénytársaság, jogi igazgatóság, Dr. Sziebert György igazgatónak címezve, 1072, Budapest, Akácfa utca 15., I. emelet 109. szoba. A pályázat elbírálása írásban, s október elejétől a szerencsés nyertes betöltheti az állást. Akinek további info kell: 461-6500/12936, Szajkóné Dr. Kenéz Éva.
Magánvéleményem: Ilyen összecsapott, nem egyértelmű, elnagyolt pályázatot ritkán láttam (A szövegben zárójelben jeleztem a kifogásaimat). Vajon mi ennek az oka? Szándékosan ilyen, hogy a kijelölt személy megfeleljen ennek? Miért nincs ott az, ami minden normális HR pályázatnál ott van, hogy "HR területen szerzett" tapasztalat kell, meg "HR területen szerzett" vezetői pozíció szükségeltetik (vagy legalább odaírták volna, hogy "releváns végzettésg, releváns szakmai gyakorlat)? Mi ez a rendkívül szűkre szabott jelentkezési határidő? Hogyan bírálják el a pályázatokat: a pályázati anyag alapján, esetleg lesz szóbeli meghallgatás is (ezt kétlem, mert nem lesz rá idejük)?
Nekem az a gyanúm, hogy nem véletlenül hagyták ki ezeket, mert a kiszemelt "ejtőernyős" nem férne bele az általam javasolt feltételekbe.
Mindenesetre tessék készíteni a pályázati anyagot, s jelentkezni minél többen, mert mint anno megírtam: legalább nehezítsük meg a dolgukat! Szóval hajrá, s szívesen várjuk mindenki tapasztalatát a blog e-mail címére.