Szerző:
daniferi
- 2010.02.03. 04:10
Aki fent van valamilyen közösségi oldalon, az ismerősök számától függően, időnként körlevelet kap. Néha elrablással rémisztgetnek, néha csak jobb életet ígérnek. Persze mindig megtalálható benne, hogy küldd tovább, hiszen ez a módja, hogy mindenki megtudja, hogyan védekezzünk elrablás ellen, esetleg azért kell továbbküldeni, hogy teljesüljön a levélben leírt babona.
Ám az előbb olyan érkezett, amit érdemes megfontolni:
Kérjük a háziorvosokat és az egészségügyis dolgozókat, fogorvosokat, minden állampolgárt stb, hogy saját és egymás érdekében terjesszék! A mentősök, tűzoltók stb. arra jöttek rá, hogy baleseteknél és más szerencsétlenségeknél, a szerencsétlenül járt személyeknél fellelhető a mobil telefon. A mentőakciónál azonban ők nem tudják, hogy a számtalan név közül kit értesítsenek hozzátartozóként a balesetről. Ezért olyan ajánlást tettek, hogy mindenki tegye be a mobiljába a szükség esetén értesítendő személy(-ek) nevét és számát. Ilyen esetekre jött létre az ICE (In Case of Emergency) nemzetközi pszeudonim. E név alatt bejegyezhetnénk azoknak a személyeknek a nevét és telefonszámát, akiket az ilyen esetekben értesíthetnek a mentők, tűzoltók, ill. a rendőrség. Amennyiben több személyt kívánnánk megadni, akkor ICE1, ICE2, ICE3 stb. pszeudonim alatt lehetne őket feltüntetni. Ez a megoldás egyszerű, nem kerül semmibe és hatékony lehet. Amennyiben érdemesnek találja, kérem továbbítsa ezt az e-mailt ismerőseinek, hogy egyre jobban elterjedjen.
Határ Gábor mentőápoló (OKJ), OMSZ-KDR, Szfvár mentőtiszt hallgató, PTE-ETK, Pécs
Ez egy valóban értelmes kezdeményezés! Ha egyetértesz vele, kérlek, Te is
továbbítsd ezt az üzenetet.
Az ember sose gondol arra, mi rossz történhet vele, sőt, azt hiszi mindenki, ő a kivétel. Biztos, hallottátok már, hogy "Én óvatosan vezetek, figyelek mindenre, velem nem történhet baleset". Aztán valahogy mégis megtörténik mindig. Nem is kell ehhez autóba ülni. Elég, ha elcsúszol a jeges úton, elesel és bevered a fejed (tudom, jó minőségű cipőd van, az nem csúszik), esetleg szívrohamot kapsz (igen, sportolsz is, erős a szíved, ilyen se lesz veled). Ha van olyan szerencséd, hogy eszméletvesztésnél nem csak átlépnek rajtad a járókelők és kihívják a mentőt, akkor kit értesítsenek? Anyát? Így írtad be a telefonba? Barátnőt? Hogy is hívják most? S ezt honnan tudja a mentős vagy a rendőr?
Bár azt nem tudom, mennyire hiteles a benne található név, de talán nem is lényeg, kinek jutott ez az eszébe, az elgondolás jó. Az meg már az én bajom, hogy naív vagyok, s elhiszem a magyar hatóságokról, hogy baj esetén a telefonomat megnézve, tényleg értesítik a megfelelő személyt.